2012-12-23 | Schengentour 2012

header-schengentour2012

Akciu organizuje: KBT Bratislava, Klub turistov Breza Bratislava a Klub bratislavských turistov
Počas celej akcie nám vytrvalo snežilo a miestami i pršalo. Aj napriek minimálnemu prevýšeniu nebolo jednoduché v tomto počasí postupovať.

Trasa: Lafranconi tzred Jelení háj tznonetzyellow Schlosau tzblue Schlosau, brucke tzred Wolfsthal tzred Ruine Pottenburg tzred Königswarte tzred Berg tzgreentzred Berg, hraničný priechod tznone Bunker BS4 tznone Jelení háj tzred Lafranconi

Náročnosť: kondične nenáročná viac než poldenná túra v ľahkom teréne s celkovou dĺžkou približne 25 km

Viac menej ako jedna skupinka sme dorazili až k miestu zvanému Feldkreuz, na mape Schlossau, tam sme chvíľu odpočinuli a podiskutovali. Po tejto krátkej pauze sme však spolu s Jankom mierne kopli do vrtuľe a dobehli sme najstaršiu účastníčku pochodu, ktorá zatiaľ bez odpočinku suverénne viedla. Ešte niekoľko krát sme sa cestou do Wolfstahlu čakali, no vo Wolfstahli na zastávke sa to zlomilo a už sme ufujazdili. Zatiaľ čo skupinka turistov štartujúcich z Wolfstahlu na kratší pochod zastavovala celý sprievod, my sme dobehli až k Ruine Pottenburg, kde sme v ukryte trošku pojedli a napili sa. Pak sme raz dva šmykali hore k rozhľadni Konigswarte, kde nás však čakalo iba sneženie a takmer nulová viditeľnosť.
Plán bol teda jasný, smer Berg, pizzeria na rohu. Aspoň také boli inštrukcie. Tak sme tam teda celú kolonu počkali. Kým sme sa najedli všetci ufujazdili, lebo tam je asi draho, alebo sa až moc tešili domov 🙂 Akurát nám vydali účastnícky diplom a trošku sa ohriali. Nevadí. Už cestou na hraničný priechod sme mali celú skupinku za chrbtom, keďže počasie sa nám ani trochu nepozdávalo tak sa predsa nebudeme vrávorať keď mašírujeme po asfaltke. Vietor však bol až príliž hnusný a tak sme z hrádze odbočili k bunkru lány BS 4 a lesíkom sme došli po signálkach až k mostu Lafranconi, ktorý bol krásne zamrznutý. Skvele som to na ňom zakončil ritbergerom.

schengentourmapa

Komentáre