O nás

Sme malá skupina nadšencov, ktorým nevadí občas ošúpať podrážky a vybrať sa niekde do neznáma, či už do kopcov alebo len na nejaké zaujímavé miesto. Všetko to začalo po januári 2012, v tom čase to boli len náhodné akcie určené na odpojenie sa z bežnej betónovej rutiny v Bratislave. Sem – tam krátky výlet na Kamzík, nejaká ta vyhliadka ale všetko v norme. Žiadne zaberáky a naťahovanie sa, kto má hrubšie gumáky alebo ostrejšie mačky.

rum_members6

Takto sa dala dokopy základná skupina ľudí, keď nás šlo 5, bol dôvod na oslavu. Jasné, už z názvu klubu vidíme, čo sme si brali na posilnenie. To sa však rapídne zúžilo v lete, keď sa nabehlo na náročnejší režim. Tatry, či už Vysoké alebo Nízke, zľahka „pričuchnúť“ aj k Alpám, prvé dvojtisícovky, improvizovaná navigácia a komplikovanejší terén nás už posúval k právu byť oslovovaní „turisti“.

rum_members4

Akcii nebolo zrovna málo, na niektoré sme priberali prvých „externistov“ a tak padol nápad to celé zoficiálniť na papier. Po dlhej príprave materiálov sme konečne mali pokope všetky potrebné dokumenty a jediné, čo chýbalo bola ustanovujúca schôdza. Tú sa podarilo splniť na výbornú, predseda bol jednohlasne zvolený a po rýchlej papierovačke sa podarilo definovať základnú organizáciu a vytvoriť zápisnicu.

rum_members3

Na to, koľko nás je, máme slušný počet akcii – za rok 2012 prekročili číslo 40. Niektoré ľahké, iné dali zabrať. Niektoré spotené od tepla, iné čvachtavé od topiaceho sa snehu. Nikde však nechýba zdravá dávka akcie a v prvom rade fantastická zábava. To je to, čo robí zážitok z túry niečim, na čo sa dá dni vopred tešiť.

rum_members2A prečo „Klub Balkánskej Turistiky“? Veľa ľudí sa na to pýta, odpoveď však vôbec nie je zložitá. Bolo to za čias strednej školy, keď náš matikár a triedny v jednej osobe pravidelne pripomínal: „vy na tú hodinu chodíte ako takí balkánski turisti. V jednej ruke desiata, v druhej karty!“. Keďže to je velmi fajn človek, na počesť nekonečnej zábavy z jeho hodín sa patrilo definíciu zachovať. A tak, ako sme aj s tými kartami zapísali previerky na výbornú, také sú aj naše túry. Veď ono sa len zdá, že chýba organizácia :).